Anaokulumuza Hoşgeldiniz!

    0544 671 96 70

Hakkımızda

about

Torbalı Bilgi Parkı Anaokulu

Torbalı bilgi parkı ana okulu 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir.Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak okul öncesi eğitim alanında deneyimli ve özenle seçilmiş öğretim kadrosu ile hizmet vermektedir.

3-6 yaş grubuna yönelik tam gün ve yarım gün eğitim yapan okulumuz, buna ek olarak eğitime yaz okulunda Temmuz ve Ağustos dönemlerinde de devam etmektedir. Eğitim saatlerimiz ise 08:00 – 17:00 arasındadır.


Anaokulumuzda çocuklarımızın tüm gelişim alanlarındaki becerilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Her yaş grubuna özel, gelişimsel özellikleri dikkate alınarak hazırlanan eğitim programları ve tüm etkinlikler, çocuk merkezli öğrenme ilkesi ile çocukların bireysel farklılıkları, ilgi alanları ve gelişim düzeyleri göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.

Günlük program içerisinde yaş gruplarına uygun etkinlikler, oyunlar ve proje çalışmaları eğitim programımızın temelini oluşturur. Planlama, sorgulama, araştırma ve tartışma ortamı sağlanarak çocukların üretken bireyler olmalarına fırsat verilir. Ana sınıflarımızda eğitim programları oluşturulurken temelde ilköğretime hazırlayıcı nitelikte olması, görsel algı ve dikkat çalışmaları ile okuma yazma çalışmaları esas alınmıştır.

Eğitim programımızda Türkçe Dil Etkinliği, Fen-Matematik, Okuma-Yazmaya Hazırlık çalışmaları, Bahçe etkinlikleri yer almaktadır. Ayrıca yaş gruplarına göre yaratıcılıklarını geliştiren Müzik çalışmaları, Yaratıcı Drama, Satranç, Görsel Sanatlar, Ana Bilim Beceri ve Koordinasyon Eğitimi, İngilizce gibi branş etkinlikleri ile desteklenir.

Anaokulu öğrencilerimize; iş birliğine dayalı, sorumluluk kazanabilecekleri, yaratıcı olma, sorun çözme, sorumluluk alma, yapıcı olma, girişimci ve üretken olma, topluma ve kendisine yararlı bireyler olma gibi beceriler çocuk merkezli olarak doğal bir biçimde kazandırılmaktadır Programlarımızın amaç, kazanım ve öğrenme süreci ele alınarak her ay sonunda her sınıf için; yöneticilerin, ve sınıf öğretmeninin katıldığı bir değerlendirme toplantısı yapılır ve bu toplantı bir sonraki ay için bizlere rehber olur.